Mobilní odběrová laboratoř 22. 11.

Mobilní odběrová laboratoř 22. 11.

REGISTRACE PRO PCR TESTOVÁNÍ 22. 11.

je možná do pondělního rána

Vážení rodiče, v pondělí 15. 11. se na naší škole uskutečnilo první kombinované testování Ag testy (screeningové testování) a PCR testy (preventivní testování ze zdravotního pojištění). Na další pondělí je naplánované kolo druhé. Organizace testování bude stejná jako 15. 11. (odkaz).

Rodiče, kteří mají zájem o PCR test, je třeba, aby své dítě opět registrovali na stránkách laboratoře. Již není třeba svůj výběr hlásit třídnímu učiteli. Upozorňujeme, že je nutné vyplnit správně všechny údaje, zejména rodné číslo a celé jméno.

Na obě kola PCR testů bude ze zdravotního pojištění použit jeden preventivní test. Druhý PCR test nabízí žákům naší školy certifikovaná laboratoř. Pokud se dítě nezúčastnilo prvního kola, může se přihlásit jen na kolo druhé, pokud tedy má volný preventivní test ze zdravotního pojištění. Škola bude znát výsledky testů do dvou hodin, do výsledku testů mají všichni žáci nasazenou ochranu dýchacích cest. Odpoledne laboratoř rozešle informaci na kontaktní telefon a mail.

Testování žáků nemocných nebo v karanténě

Pokud bude žák v karanténě nebo z jiného důvodu nebude moci v pondělí přijít do školy a rodiče budou chtít využít možnost otestovat své dítě metodou PCR, bude i pro tyto žáky od 9:45 do 10:15 otevřená mobilní laboratoř. Registraci provedou rodiče stejným způsobem jako pro žáky přítomné ve škole.

Obecné informace

Na screeningové testování mohou mít žáci s sebou vlastní, schválené antigenní testy na Covid-19, případně mohou mít certifikát o negativním testu z odběrového místa. Dle manuálu MŠMT testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění Covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na Covid-19), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test). Nejbližší odběrová místa: Hamrsport Záběhlice, poliklinika Štěchovická, FNKV aj.) Přesto se jako škola domníváme, že je vhodné i očkované osoby občas testovat a to zejména metodou PCR. Z toho důvodu při pondělním testování v mobilní laboratoři mohou přihlásit rodiče i své plně očkované děti nebo ty po prodělané nemoci.

2021-11-22T12:53:10+01:00