„Vrátíme se lepší“

„Vrátíme se lepší“

Ahoj sportovci i nesportovci.

Půjčil jsem si v nadpisu heslo basketbalové federace „vrátíme se lepší“. Já osobně teda v mém věku se chci udržet tak, jak jsem na tom byl před omezením pohybu… 😊 Vy byste měli něco dělat – něco z vlastní vůle, abyste nás po návratu do lavic a hlavně do tělocvičen příjemně překvapili… Vím, že je to těžké cokoliv dělat v domácích podmínkách. Na tělocviku, v kolektivu, je to samozřejmě lepší a zábavnější, kór na naší škole se super podmínkami a super učiteli TV…  Ale jde to i doma – i v bytě. Posuďte sami.

Základní posilovací cvičení – kliky, sed-lehy, dřepy (samozřejmě správně provedené) na čas, na počet – můžete si dělat statistiku, jak se zlepšujete.

Různá cvičení na rozvoj pohyblivosti a kompenzace sedavého režimu při učení, i práci s PC.

Ti rozvážnější a hloubavější můžete zkusit třeba jógu.

Pohybové dovednosti s různým náčiním – švihadlo, obruč, míče, tenisáky, florbalový míček…

Můj tip – molitanový míč (volejbalové velikosti) – lze jej koupit už za stovku a je ideální pro všechny míčové sporty. Dá se s ním házet nad sebe, o zeď, případně s rodiči, sourozenci, dále driblovat, žonglovat, hlavičkovat, odbíjet a to všechno ve stoji, v sedu i v lehu… A hlavně, nebudou vám sousedi bušit na dveře… 😊

Tipy, nápady, doporučení na výšeuvedená cvičení jsme dali do „Školy OnLine“ – do výukových zdrojů tělesné výchovy pro všechny ročníky… Něco si snad vyberete. A až budete cvičit nezapomeňte si udělat u toho selfíčko… To pak pošlete na mail stolarik@hostynska.cz s textem „souhlasím s uveřejněním fotografie na stránkách školy ZŠ Hostýnská“. Z vybraných fotek uděláme galerii a uveřejníme na našich www stránkách.

Tak hlavně chuť se hýbat a zlepšovat…

Váši nedočkaví učitelé TV.

2020-04-16T08:28:28+02:00