Už nějakou dobu se ve III. C zabýváme tématem lidského těla a snažíme se hledat odpovědi na to, jak o sebe co nejlépe pečovat. Ve třídě máme spoustu sportovců, pitný režim dodržujeme průběžně i v hodinách. Ale zatím jsme neměli moc příležitostí zjistit, jakým jídlem začínáme náš den. Proto jsme dnes společně posnídali. Z domácích zásob se na našich lavicích objevila spousta bílkovin (jogurty, mléko, šunka, sýr), sacharidy v různých formách (cereálie, granola, pečivo, lívance). Nechyběly ani vitamíny a vláknina (ovoce, zelenina). Dozvěděli jsme se také, že v některých kulturách si běžně pochutnávají na vydatné polévce. Zkrátka spojili jsme učení s příjemnou činností, díky které jsme měli dost energie na celé dopoledne.