Nabídka Office 365 pro všechny žáky školy

Nabídka Office 365 pro všechny žáky školy

Z důvodu současné mimořádné situace ZŠ Hostýnská přikročila ke kroku, kdy všem žákům školy bude nabídnuta možnost nainstalovat si Office 365 do svého soukromého PC, tabletu nebo mobilu a to zdarma. MS Office 365 jsou nejnovější Office, tj. sada kancelářských programů obsahující Word, Excel, Powerpoint, Outlook a spoustu dalších šikovných aplikací. Na rozdíl od starších Office, které asi máte doma, dokážou tyto Office 365 pracovat i pouze přes webové rozhraní v prohlížeči Google Chrome, pokud byste je nechtěli instalovat.

ZŠ Hostýnská je nabízí všem žákům školy zdarma po dobu jejich studia na naší škole. Instalovat je můžete na jakýkoliv počet různých zařízení, takže i na vaše tablety, mobily, další notebooky a počítače v rodině. Najednou pracovat z vašeho žákovského účtu vám Office 365 umožňují až na 5 zařízeních současně.

Pod vaším účtem, který si nastavíte, se budete moci přihlásit ke svým dokumentům a pracovat v aplikacích z jakéhokoliv počítače na světě. Buď pomocí webového rozhraní, pokud na počítači Office 365 nebudou nainstalovány, nebo v rámci jakékoliv lokální instalace pouhou změnou uživatele. I v učebnách informatiky ve škole takto budete moci v budoucnu fungovat na „svých“ Office. Včetně téměř neomezeného cloudu.

Součástí je také aplikace Teams, která se může hodit pro komunikaci a společnou práci nejen v této době. Kdo máte kameru na PC nebo NTB nebo tabletu nebo to funguje i přes mobil, případně kdo máte aspoň mikrofon na sluchátkách, tak se můžete setkávat s vyučujícími i spolužáky na chatech, videokonferencích apod. Také vám mohou učitelé promítat „tabule“, jak něco tvoří, prezentace a vysvětlovat je, dá se komunikovat navzájem v rámci předmětů, vybírat tam práce nebo vám může učitel nasdílet obrazovku. Je toho opravdu hodně. Můžete i komunikovat mezi sebou, dělat si vlastní videochaty s kamarády apod. Stěžejní ale samozřejmě zůstávají základní aplikace pro tvorbu textu, práci s tabulkami, prezentacemi, emailem apod., které při studiu mnohokrát i v budoucnu využijete.

Abyste byli in, bude potřeba vše nainstalovat. Nebo si aspoň nastavit účet, pokud chcete mít Office 365 jen přes web a necháte si instalaci svých starých Office i nadále. Se vším, zejména vám mladším, určitě mohou pomoci rodiče.

Instalování Office 365 je samozřejmě jen nabídkou, kterou žáci/rodiče mohou nebo nemusí využít. Cílem tohoto našeho kroku je nabídnout žákům, ale i učitelům další informační a pracovní platformu pro vzájemnou komunikaci a distanční studium, kterou mohou nebo nemusí využít. Dnes učitelé využívají kromě Školy OnLine k výuce např. Skype, Socrative, WhatsApp, YouTube, Padlet, Mentimeter nebo Bandicam. V těchto dnech probíhá testování Office 365 od pátých do devátých ročníků, v dalších dnech budeme postupovat do nižších ročníků. Prosíme rodiče a žáky, aby respektovali, že každý učitel si vybírá, kterou platformu pro komunikaci a práci s žáky využívá. Dále je samozřejmé, že Škola OnLine je i nadále tím hlavním informačním kanálem pro zadávání učiva, v této věci se nic nemění. S pokyny o možné instalaci budou žáky/rodiče informovat třídní učitelé.

2020-05-07T14:59:21+02:00