Hostýnská 2100/2, 108 00 PRAHA 10 tel.: 274770046, 274771035 fax:274772957 email:skola@hostynska.cz

Ukázkové cviční integrovaného zachraného sboru 2005

"Chování člověka v mimořádných situacích"

Dne 9. 6. 2005 proběhlo na ZŠ Hostýnská praktické ukázkové cvičení části integrovaného záchranného systému pod názvem „Chování člověka v mimořádných situacích“. A jak ho (v autentických neupravených textech) viděli naši žáci a foto z této akce naleznete zde...

Zajímavé setkání

Monika Beránková IX. A

9. června se konala v objektu Základní školy Hostýnské akce, která měla školákům přiblížit denní režim hasičů, policistů i záchranářských psů i samotných záchranářů. Většinou si každý výklad, který byl podán, prokládal s druhým, a tak jste si mohli několikrát přiblížit určité situace, jiná řešení a jiný názor na věc. Mohli jste si v určitém problému udělat vlastní „obraz“, který jste jen doplňovali dalšími informacemi.
Od 8 hodin zde probíhal výklad kynologů, většinou na téma „Proč jsou pro nás záchranářští psi tak důležití“ a posléze následovala názorná ukázka výuky psů (hledání zraněných či nezvěstných osob).
Policisté spíše vedli rozhovory o drogách a veškerých závislostech. Měli k dispozici i mnohé fotografie mrtvých náctiletých lidí, kteří na drogy zemřeli. Tyto snímky bych spíše zhodnotila jako dětem pod 13 let nepřístupné. Nyní si člověk ani neuvědomuje, jak tyto látky jsou pro zdraví velmi škodlivé, až do té doby, než se nám, nebo někomu z blízkých stane tragédie, kterou tyto fotografie představovaly. Účelem policistů, kteří výklad prováděli, bylo právě zastrašit děti našeho věku i mimo něj.
Všechny informace, které nám byly během dopoledne poskytnuty, jsou velmi poučné a v praxi bychom je někdy mohli využít při nějaké tragické události, nebo živelné pohromě, která by nás mohla potkat.

Budoucí generace budou zodpovědnější

Nela Kosová IX.A

Před pár dny se na naší škole usutečnila akce, která nás, nepozorné a nezodpovědné, měla učinit pozornějšími a zodpovědnějšími. Samotnou mě překvapilo to, jak mě ta akce zaujala. Původně jsem měla v plánu zabít čas.Dozvěděla jsem se zajímavé názory a vzpomínky ze stanovišť nazvané "Váleční veteráni" nebo tak nějak. Skoro mě dojímalo to, s jakou statečností o svých jistě nepříjemných vzpomínkách ten muž mluvil. A i když se neustále stěžuji, že se mi nechce do školy, v tu chvíli mi bylo velmi příjemně v teple školní lavice.Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a informací, například že díky tomu, jak jsou ženy "křehká stvoření", nemohou pracovat u hasičů, protože jim zákon nedovoluje pracovat 24 hodin v kuse. Také co můžou s člověkem udělat drogy a alkohol.Úsměv na rtech vykouzlil pár žákům starší pan učitel matematiky, který se nás snažil poučit o bezpečnosti a ochraně našeho života. Bylo zvláštní pozorovat, jak zaujatě o tom mluví a přitom ví, že jakmile překročíme práh třídy, okamžitě se nám to vykouří z hlavy. Ale to už bude asi uděl učitelů, snaha a naděje, že si aspoň něco odnese a předáme to další generacím. Nakonec jsem z toho byla tedy docela nadšená a řekla bych, že kdyby lidé měli jen trošku víc zodpovědnosti, byla by ušetřena spousta životů.A pár žákovských postřehů

Tato akce přinesla ponauční nejen žákům, ale i vyučujícím.

Tato akce byla podle mě vydařená a v mnohém poučná (alespoň teda já jsem se dozvěděla užitečné věci, jak se zachovat v různých krizových situacích, které jsem do té doby nevěděla).

Tato akce především splnila mé očekávání, protože jsem čekal, že to bude opravdu zábavné. Bavily se jak děti prvních tříd, tak i naše deváté třídy.

Děkuju moc za krásný program a skvělý a poučný výklad.

Akce se mi líbila, to co jsem nevěděl, to už vím a doufám, že naši školu navštíví ještě někdy jindy.

Tyto akce dávají žákům mnoho zkušeností, zážitků, ponaučení a okamžiků, které se můžou v tomto světě každému člověku vyplatit, a proto by se měly pořádat častěji.
Na tomto dni se mi asi nejvíce líbil výcvik psů a také hasičské stanoviště. Bylo tam i mnoho jiných zajímavých přednášek a akcí, ale tyhle mě zaujaly asi nejvíc. Mohl jsem si také zajezdit na dopravním hřišti, nebo vyslechnout jak se zachovat za zvláštních situací. Dobře jsem se bavil a načerpal také mnoho znalostí a informací. Mohl jsem si podržet nějaké zbraně, nastoupit do hasičského auta, vyslechnout, jak vypadali policisté před mnoha lety a viděl, jak poskytnout člověku první pomoc a to vše za dozoru lidí, kteří mi vše ochotně vysvětlili.
Martin Kopáček IV.A

Nejvíce se mi líbila ukázka vycvičených psů. Jsou to stateční pejsci, kteří nasazují svůj život proto, aby zachránili jiný.
Tereza Zobánková IV.A

V ten den se nám líbila ukázka psů, protože byli hodní a poslouchali na slovo, byli poslušnější než my.
Eduard Chlistovský IV.A

Nejvíce se mi líbili kynologové se svými psy. Byli poslušní a obratní. Lezli po žebříku a prolézali tunelem. Poslouchali na slovo a paní učitelka říkala, že by chtěla abychom byli taky tak poslušní a hodní.
František Marejka IV.A

Pro mě bylo nejhezčí stanoviště hasiči. Líbilo se mi jejich vybavení a jejich vůz byl nádherný. Chtěl bych si jednou obléknout ten jejich oblek. I povoláním chci být trochu hasičem. A když vidím ve filmech hasičské povolání - to je nádhera.
Štěpán Harvánek IV.AProfil | Info | Učitelé | Třídy | Akce | Sport | Foto | Úspěchy

Z výuky | Rozvrhy | Rada | Škola | Řády